Forside      Event      Holdtilmelding      Bestyrelsen      Instruktører      Kalender      Lukkedage    Halplan    Om os    Kontakt     Markedsplads
MENU
Skip Navigation Links
- Nyheder
- Nyheder
- FAQExpand - FAQ
- Kontingent / Refundering
- OrdensreglerExpand - Ordensregler
- Målsætninger for holdExpand - Målsætninger for hold
- GeneralforsamlingExpand - Generalforsamling
- BestyrelsenExpand - Bestyrelsen
- KonkurrenceafdelingenExpand - Konkurrenceafdelingen
- Fotoalbum
- Job i VSK



 Min Profil

  Medlems login
  Brugernavn
 
  Password
      Glemt password?  
Plan over stævner og arrangementer
 
Husk at tilmelde stævner her

 Info og tilmelding

Hvis man vil ændre en tilmelding, skal der laves en helt ny tilmelding af svømmeren. 
Når tilmeldingen lukker, vil den seneste tilmelding være gældende og tidligere tilmeldinger vil blive fjernet.
 

Fælles stævner/aktiviteter:
  
Klubmesterskab, 29. november 
 
Juleafslutning, 18. december 
 
Stævner/aktiviteter for Konkurrenceholdet:
  
Sigma Birkerød Cup, 8.-10. december 
 
Haslev Vinter Cup, 13. januar
 
DÅM kortbane, 2.-4. februar
 
SB-cup Korsør, 10.-11. marts
 
Øst junior langbane, 16.-18. marts 
 
Gentofte Open, 13.-15. april
 
Øst årgang langbane, 20.-22. april
 
Brøndby Sommercup, 9-10. juni
 
DÅM langbane 30. juni - 3. juli
 
DMJ langbane, 5.-8. juli 
 
 
Stævner/aktiviteter for Minitalent: 
 
 
 

 Tidligere aktiviteter

 
Køge Open, 10.-12. november  
 
Danske Mesterskaber på kortbane for junior, 2.-5. november 
 
Regionsmesterskab for Årgang, 28.-29. oktober 
 
Generalforsamling, 1. oktober 
 
Værløse cup, d. 23.-24. september
 
 
Danske årgangs mesterskaber langbane, d. 24.-27. juni
Danske mesterskaber junior langbane, d. 24.-27. juni
 
 
Brøndby Sommer Cup, 10.-11. juni
 
 
Kvartetstævne 2. del, mandag d. 22 maj
- Hvor?: AIF arrangerer (nærmere placering kommer)
- Hvornår?: mandag d. 22 maj kl. 17-19
- Stævneprogram:
50 bryst
100 ryg
200 fri
4x50 holdmedley
 
 
Hørsholm Cup, d. 20.-21. maj
 
A6 Cup, 6.-7. maj
 
 
Østdanske årgangs mesterskaber langbane, d. 21.-23. april 
 
Træningstur i Påsken 14.-17. april
 
Kvartetstævne 1. del, fredag d. 24 marts
 
Korsør SB-Cup 2017, d. 18.-19. marts
 
AIF Forårsstævne, lørdag d. 4. marts
 
Danske årgangs mesterskaber kortbane (DÅM), d. 3.-5. februar  
 
Juleafslutning, Onsdag d. 21. December 
 
Klubmesterskab, Onsdag d. 7. December 
 
Hvidovre Swim Race, 4. December (I stedet for Adventsstævnet i Glostrup)
- Invitation & mere info
- Tilmelding
- Oversigt over tilmeldte
- Tilmeldte løb
- Stævnedokument
 
 
Efterårsstævne, Tårstrup 29. Oktober
- Invitation & mere info
- Oversigt over tilmeldte (deadline 30/9)
- Tilmeldte løb
- Stævnedokument
 
 
Værløse Cup 24.-25. September
 
Opstartstur 2.-4. September
 
  
Afslutningsarrangement d. 15 Juni kl. 17.30 
  
Brøndby Sommer Cup 11.-12. Juni
 
Foredrag om mental stævneforberedelse mandag d. 23. maj 
 
A6 Cup 21.-22. Maj
- Invitation & mere info 
 
Mærketagningsstævne 30. April
  
 
Klubmesterskab d. 9. december
- Tilmelding (Senest 15/11)
 
Juleafslutning d. 16. december
- Tilmelding (Senest 8/11) - Husk betaling som anført i invitationen
 
Regionsmesterskaber 31 oktober - 1. november
 
Værløse Cup 2015 - 19.-20. september
Høststævne, Vallensbæk - 3. oktober
Stævnet er for årgang 02 og yngre
 
Opstartstur Korsør Svømmehal - 11.-13. september
Invitation er sendt på mail
 
 
Julebowling / juleafslutning - 17. december
Sprintmesterskab - 3. december
 
Hillerød Cup (ALLE) - 1.-2. november
 
Opstartsmøde - mandag d. 18. august
Forældremøde afholdes i Satelitten lokale 4, på Værløse Bymidte kl. 19.30
 
Opstartsweekend - 5.-7. september
- Invitation (Udleveret og sendt på mail)
- Tilmelding (Senest 31/8 - Skal foregå igennem link i invitation/mail)
Brøndby Sommer Cup - 14.-15. juni
 
Østdanske Årgangsmesterskaber Gr. 1 - 23.-25. Maj
Kravtidsstævne
Piger årgang 00-01
Drenge årgang 98-99
- Invitation
- Tilmelding (senest 23. april)
- Oversigt over tilmeldte
Østdanske Årgangsmesterskaber Gr. 2 - 23.-25. Maj
Kravtidsstævne
Piger årgang 02-yngre
Drenge årgang 00-yngre
- Invitation
- Tilmelding (senest 23. april)
- Oversigt over tilmeldte
 
Mikroturnering - søndag 11. maj
For alle piger årgang 03 & yngre, drenge årgang 01 og yngre

Miniturnering - 27. april 2014 
Lille holdstævne i Vallensbæk, piger årgang 02 & yngre, drenge årgang 00 og yngre
Triton Open - 28.-30. Marts
AIF forårsstævne - 8. Marts
 
 
Mikroturnering - søndag d. 2. februar AFLYST
For alle piger årgang 03 & yngre, drenge årgang 01 og yngre
- Invitation
- Tilmelding (seneste 12. januar)
Kroborg Open - 22.-23. februar AFLYST
- Tilmelding (senest 20. januar)
 
Miniturnering - søndag d. 26. januar 2014
Lille holdstævne, Swim Team Tåstrup
 
Regionsmesterskaber GR II- 9-10 november 2013
Vi mødes ved Værløse Svømmehal kl. 8.00 og kører 8.05
Piger årgang 02-yngre
Drenge årgang 00-yngre
 
Regionsmesterskaber GR I- 9 november 2013
Svømmere med kravtid
Piger årgang 00-01
Drenge årgang 98-99
 
Miniturnering - AFLYST!
23./24. november bliver ikke afholdt pga. manglende arrangør.

ØST Årgangsmesterskaber gr. 1/ gr. 2 - 29. nov-1. dec 2013
Vi deltager IKKE til Østdanske Årgangsmesterskaber
- Østdanske Årgangsmesterskaber Gr. 2 (svoem.dk)

Spar Nord Cup (Frederiksberg) - 5-6 oktober 2013
   Alle svømmere
 
 
Nordea-fonden Cup - Værløse - 21-22 september 2013 
   Alle svømmere
 
   -  Tidsplan mm
 
  -  Invitation
   -  Resultater 
   -  Billeder 
 
Opstartstur - 6-8 September 2013 
 

A6 Cup - 18-19 Maj 2013
   Alle svømmere
 
   -  Resultater
   -  Invitation
   -  Tilmeldinger
 
Sponserstævne - 4. maj 2013
   Alle fra konkurrenceafdelingen starter 16.30.
   
Triton Open - 13-14 April 2013
   Alle svømmere
  
   -  Invitation
   -  Tilmeldinger sorteret efter:
         -  Navn
         -  Løb 
   -  Livetiming
   -  Resultater
  
Forårsstævne - 9. marts 2013
   Årgang 99 og yngre
  
   -  Invitation
   -  Tilmeldinger
   -  Resultater
 
Kronborg Open - 23-24 februar 2013
   Alle svømmere
 
   -  Invitation (Vi kører fra Værløse 07.15)
 
   -  Tilmeldinger lørdag    
Miniturnering Ishøj - 19. januar 2013
   Drenge årgang 99 og yngre, piger årgang 01 og yngre (Holdet til holdturneringen sættes af trænerne)
 
   -  Invitation
   -  Billeder
   -  Resultater
 
 
 
Denne side er drevet af Klubmodul.dk