Forside      Event      Holdtilmelding      Bestyrelsen      Instruktører      Kalender      Lukkedage    Halplan    Om os    Kontakt     Markedsplads
MENU
Skip Navigation Links
- NyhederExpand - Nyheder
- FAQExpand - FAQ
- Kontingent / Refundering
- OrdensreglerExpand - Ordensregler
- Målsætninger for holdExpand - Målsætninger for hold
- GeneralforsamlingExpand - Generalforsamling
- BestyrelsenExpand - Bestyrelsen
- KonkurrenceafdelingenExpand - Konkurrenceafdelingen
- FotoalbumExpand - Fotoalbum
- Job i VSK



 Min Profil

  Medlems login
  Brugernavn
 
  Password
      Glemt password?  
Plan over stævner og arrangementer
 

 Info og tilmelding til stævner og aktiviteter 

Fælles stævner/aktiviteter:
  
Brøndby Sommercup, 9-10. juni
 
Mærketagning, 6. maj 
 
Sommerafslutning, 20. juni 
 
Stævner/aktiviteter for Konkurrenceholdet:
   
Triton Open, 13.-15. april
 
Øst årgang langbane, 20.-22. april
 
Træningsweekend og ministævne, 11.-13. maj 
 
DÅM langbane 30. juni - 3. juli
 
DMJ langbane, 5.-8. juli 
 
 
Stævner/aktiviteter for Minitalent: 
 
Mærketagning stævne 6. Maj
 
 
 

 Tidligere aktiviteter

 
Haslev Vinter Cup, 13. januar
 
DÅM kortbane, 2.-4. februar
 
SB-cup Korsør, 10.-11. marts
 
Øst junior langbane, 16.-18. marts
 
Juleafslutning, 18. december  
  
Sigma Birkerød Cup, 8.-10. december
 
Klubmesterskab, 29. november  
 
Køge Open, 10.-12. november  
 
Danske Mesterskaber på kortbane for junior, 2.-5. november 
 
Regionsmesterskab for Årgang, 28.-29. oktober 
 
Generalforsamling, 1. oktober 
 
Værløse cup, d. 23.-24. september
 
 
Danske årgangs mesterskaber langbane, d. 24.-27. juni
Danske mesterskaber junior langbane, d. 24.-27. juni
 
 
Brøndby Sommer Cup, 10.-11. juni
 
 
Kvartetstævne 2. del, mandag d. 22 maj
- Hvor?: AIF arrangerer (nærmere placering kommer)
- Hvornår?: mandag d. 22 maj kl. 17-19
- Stævneprogram:
50 bryst
100 ryg
200 fri
4x50 holdmedley
 
 
Hørsholm Cup, d. 20.-21. maj
 
A6 Cup, 6.-7. maj
 
 
Østdanske årgangs mesterskaber langbane, d. 21.-23. april 
 
Træningstur i Påsken 14.-17. april
 
Kvartetstævne 1. del, fredag d. 24 marts
 
Korsør SB-Cup 2017, d. 18.-19. marts
 
AIF Forårsstævne, lørdag d. 4. marts
 
Danske årgangs mesterskaber kortbane (DÅM), d. 3.-5. februar  
 
Juleafslutning, Onsdag d. 21. December 
 
Klubmesterskab, Onsdag d. 7. December 
 
Hvidovre Swim Race, 4. December (I stedet for Adventsstævnet i Glostrup)
- Invitation & mere info
- Tilmelding
- Oversigt over tilmeldte
- Tilmeldte løb
- Stævnedokument
 
 
Efterårsstævne, Tårstrup 29. Oktober
- Invitation & mere info
- Oversigt over tilmeldte (deadline 30/9)
- Tilmeldte løb
- Stævnedokument
 
 
Værløse Cup 24.-25. September
 
Opstartstur 2.-4. September
 
  
Afslutningsarrangement d. 15 Juni kl. 17.30 
  
Brøndby Sommer Cup 11.-12. Juni
 
Foredrag om mental stævneforberedelse mandag d. 23. maj 
 
A6 Cup 21.-22. Maj
- Invitation & mere info 
 
Mærketagningsstævne 30. April
  
 
Klubmesterskab d. 9. december
- Tilmelding (Senest 15/11)
 
Juleafslutning d. 16. december
- Tilmelding (Senest 8/11) - Husk betaling som anført i invitationen
 
Regionsmesterskaber 31 oktober - 1. november
 
Værløse Cup 2015 - 19.-20. september
Høststævne, Vallensbæk - 3. oktober
Stævnet er for årgang 02 og yngre
 
Opstartstur Korsør Svømmehal - 11.-13. september
Invitation er sendt på mail
 
 
Julebowling / juleafslutning - 17. december
Sprintmesterskab - 3. december
 
Hillerød Cup (ALLE) - 1.-2. november
 
Opstartsmøde - mandag d. 18. august
Forældremøde afholdes i Satelitten lokale 4, på Værløse Bymidte kl. 19.30
 
Opstartsweekend - 5.-7. september
- Invitation (Udleveret og sendt på mail)
- Tilmelding (Senest 31/8 - Skal foregå igennem link i invitation/mail)
Brøndby Sommer Cup - 14.-15. juni
 
Østdanske Årgangsmesterskaber Gr. 1 - 23.-25. Maj
Kravtidsstævne
Piger årgang 00-01
Drenge årgang 98-99
- Invitation
- Tilmelding (senest 23. april)
- Oversigt over tilmeldte
Østdanske Årgangsmesterskaber Gr. 2 - 23.-25. Maj
Kravtidsstævne
Piger årgang 02-yngre
Drenge årgang 00-yngre
- Invitation
- Tilmelding (senest 23. april)
- Oversigt over tilmeldte
 
Mikroturnering - søndag 11. maj
For alle piger årgang 03 & yngre, drenge årgang 01 og yngre

Miniturnering - 27. april 2014 
Lille holdstævne i Vallensbæk, piger årgang 02 & yngre, drenge årgang 00 og yngre
Triton Open - 28.-30. Marts
AIF forårsstævne - 8. Marts
 
 
Mikroturnering - søndag d. 2. februar AFLYST
For alle piger årgang 03 & yngre, drenge årgang 01 og yngre
- Invitation
- Tilmelding (seneste 12. januar)
Kroborg Open - 22.-23. februar AFLYST
- Tilmelding (senest 20. januar)
 
Miniturnering - søndag d. 26. januar 2014
Lille holdstævne, Swim Team Tåstrup
 
Regionsmesterskaber GR II- 9-10 november 2013
Vi mødes ved Værløse Svømmehal kl. 8.00 og kører 8.05
Piger årgang 02-yngre
Drenge årgang 00-yngre
 
Regionsmesterskaber GR I- 9 november 2013
Svømmere med kravtid
Piger årgang 00-01
Drenge årgang 98-99
 
Miniturnering - AFLYST!
23./24. november bliver ikke afholdt pga. manglende arrangør.

ØST Årgangsmesterskaber gr. 1/ gr. 2 - 29. nov-1. dec 2013
Vi deltager IKKE til Østdanske Årgangsmesterskaber
- Østdanske Årgangsmesterskaber Gr. 2 (svoem.dk)

Spar Nord Cup (Frederiksberg) - 5-6 oktober 2013
   Alle svømmere
 
 
Nordea-fonden Cup - Værløse - 21-22 september 2013 
   Alle svømmere
 
   -  Tidsplan mm
 
  -  Invitation
   -  Resultater 
   -  Billeder 
 
Opstartstur - 6-8 September 2013 
 

A6 Cup - 18-19 Maj 2013
   Alle svømmere
 
   -  Resultater
   -  Invitation
   -  Tilmeldinger
 
Sponserstævne - 4. maj 2013
   Alle fra konkurrenceafdelingen starter 16.30.
   
Triton Open - 13-14 April 2013
   Alle svømmere
  
   -  Invitation
   -  Tilmeldinger sorteret efter:
         -  Navn
         -  Løb 
   -  Livetiming
   -  Resultater
  
Forårsstævne - 9. marts 2013
   Årgang 99 og yngre
  
   -  Invitation
   -  Tilmeldinger
   -  Resultater
 
Kronborg Open - 23-24 februar 2013
   Alle svømmere
 
   -  Invitation (Vi kører fra Værløse 07.15)
 
   -  Tilmeldinger lørdag    
Miniturnering Ishøj - 19. januar 2013
   Drenge årgang 99 og yngre, piger årgang 01 og yngre (Holdet til holdturneringen sættes af trænerne)
 
   -  Invitation
   -  Billeder
   -  Resultater
 
 
 
Denne side er drevet af Klubmodul.dk